Zespół Muzyczny na Wesele - TRANS - orkiestra weselna

Orkiestra weselna na studniówkę, zabawę, rocznicę ślubu, bal karnawałowy, gimnazjalny, urodziny, osiemnastkę, połowinki, imprezę firmową, intergacyjną, rodzinną, okolicznościową, bankiet, prywatkę, przyjęcie, wesele

KONTAKT
tel: 602 802 460
e.mail: transmajer@gmail.com

Wybór muzyki na wesele

Nikogo nie powinien dziwić fakt, iż muzykę na wesele z reguły wybiera się z należytą starannością. Dopracowanie takich szczegółów jest ważne dla narzeczonych. Chcą, aby zgromadzeni na przyjęciu goście, bawili się doskonale, a i by również miło wspominali to wydarzenie.

Dlaczego staranny wybór muzyki jest ważny

Nie wszyscy rozumieją, dlaczego staranny wybór muzyki jest bardzo ważny. Dlatego też warto choć kilka słów wspomnieć na ten temat. Otóż każdy chyba idzie na wesele po to, aby dobrze się bawić. Fajna muzyka sprawi, że nogi same zaczną porywać się do tańca, a dłonie rytmicznie poklaskiwać. Z tego powodu narzeczeni jeszcze długo przed tym wydarzeniem, rozważają ewentualność wyboru różnego rodzaju muzyki. Zastanawiają się przede wszystkim, jaką muzykę docenią goście. Jeżeli choć trochę znają zaproszonych gości, nie powinno być z tym problemu. Należy tu jednak uwzględnić zarówno młodych jak i starszych, tak by wszyscy na liście piosenek znaleźli swoją ulubioną, albo przynajmniej tę, przy której będą się dobrze bawić. I to właśnie dobra zabawa jest tym głównym powodem, dla którego warto dokonać starannej selekcji jeżeli chodzi o muzykę weselną. W końcu to przełoży się również na opinie o weselu, a to też jest bardzo ważne dla młodych już małżonków. 

Disco Polo a może najnowsze hity

Dawniej świetnie bawiono się przy rytmach Disco Polo. Dziś niektórzy są zdania, że nie lubią tego rodzaju muzyki. Niektórzy tylko się nie przyznają. Tak wielu z nas w dzisiejszych czasach słucha muzyki na czasie, a więc tych niedawno pojawiających się w radio hitów muzycznych. Czy warto jednak postawić na same nowości muzyczne, przy których przynajmniej dla większości zapewne byłoby trudno poruszać się na parkiecie? Też niezbyt dobry pomysł. Dlatego też warto pomyśleć o tym, aby jednak wymieszać te dwa typy muzyki i stworzyć mieszankę idealna na wesele. Oczywiście w tej kwestii wszystko należy ustalać z zespołem weselnym, który ma do zaoferowania konkretną listę piosenek. Z pomocą doświadczonego zespołu można zdecydowanie łatwiej podjąć decyzję w tej sprawie. Oczywiście, jeżeli ktoś się upiera, może wybrać samo Disco Polo, albo też tylko najnowsze hity. Decyzja należy do każdego z osobna. Warto tylko pamiętać o tym, że im bardziej wymieszana muzyka, tym zdecydowanie większe szanse są na to, że każdy z przybyłych gości znajdzie swoje rytmy, a cała impreza nabierze klimatu jaki lubi.

To, co zaproponuje zespół

Wybierając się na rozmowę z zespołem weselnym, warto przede wszystkim zastanowić się, czego należy od niego oczekiwać. Chodzi tu przede wszystkim o konkretny rodzaj muzyki. Jeżeli komuś zależy na konkretnych piosenkach, powinien wypisać je na kartce. Jeżeli ma też na myśli konkretny rodzaj muzyki, musi o tym wspomnieć. Ale należy również pamiętać o tym, że to zespół przedstawi swoją ofertę i na jej podstawie będzie można podjąć decyzję, czy proponowane piosenki nadają się na to wielkie wydarzenie, czy może są zbyt obciachowe, a może też jest z nimi coś nie tak z innego powodu. W każdym bądź razie narzeczeni mogą liczyć na wsparcie ze strony głowy zespołu. Jeżeli ktoś kompletnie nie ma pomysłów jaką muzykę wybrać, może zwyczajnie zdać się na propozycję zespołu, który przecież ma doświadczenie, wie przy jakiej muzyce chętnie bawią się ludzie, a to chyba wystarczy, by dobrać repertuar muzyczny kolejnym klientom. Nie zawsze warto godzić się na to, co proponuje zespół muzyczny czy weselny, ale jednak jeżeli ma naprawdę ciekawe propozycje, warto nawet od razu odpisać z nim umowę, aby przypadkiem ktoś nie zajął jeszcze do tej pory wolnego terminu.

Ty decydujesz o muzyce
Tak naprawdę narzeczeni muszą mieć w świadomości to, że to właśnie oni decydują o rodzaju muzyki jaki będzie wydobywał się z głośników podczas przyjęcia weselnego. Już na etapie zespołu weselnego mogą podążać w kierunku tych zespołów, które proponują muzykę jaką lubią. Nie trzeba wówczas nic narzucać muzykom, uczyć ich czegoś, czego nigdy nie praktykowali. Wystarczy wybrać odpowiedni zespół, a ulubiona czy oczekiwana muzyka samoistnie pojawi się na przyjęciu. W kwestii doboru muzyki tak naprawdę nie trzeba sugerować się tym, że goście może woleliby inny rodzaj muzyki. Jednak wiadomo, że z drugiej strony narzeczonym bardziej zależy na dobrej zabawie i to wszystko zmienia postać rzeczy. Trzeba tylko pamiętać, że zarówno pierwszy jak i ostatni głos w danej sprawie należy tylko i wyłącznie do narzeczonych. W końcu to ich wesele i to głównie oni chcą się dobrze bawić, nawet gdyby parkiet miał pozostać pusty. 
Prowadzenie wesela ważniejsze niż sama muzyka. 
Według mnie jest to dość zastanawiający temat, który faktycznie skłania do przemyśleń i dyskusji. Przeważnie mówi się, że to muzyka jest jednym z najważniejszych punktów w przygotowaniach weselnych, ponieważ zespół powinien grać na żywo, mieć ciekawy repertuar, zaskakiwać gości. Ale pomyślmy sobie tak, przecież to zespół (przeważnie wokalista) prowadzi różnorakie konkursy, zachęca ludzi do zabawy, wymyśla atrakcje. I co jest ważniejsze w tym momencie muzyka czy może jednak prowadzenie wesela? Według mnie ciężko stwierdzić, aczkolwiek można by się jednak skłaniać w stronę prowadzenia wesela przez orkiestrę. To oni sprawiają, że jest wiele niezapomnianych sytuacji, zabaw, tańców (takich gdzie większość gości bawi się wspólnie), dzięki nim zaproszeni świetnie się bawią, śmieją się i przez długi okres czasu, wspominają jeszcze zabawy, w których brali udział. Jeśli tego wszystkiego zabraknie, możemy spodziewać się, że goście będą rozczarowani i nie będą dobrze wspominać naszego wesela (a wielu z was z pewnością zależy na tym aby goście również byli zadowoleni z imprezy). Tak więc przedyskutujcie ten temat dokładnie z waszym zespołem, niech określą jakie usługi są wam w stanie zaoferować, a wy dokładnie im wyjaśnijcie czego od nich oczekujecie, żeby potem nie było niepotrzebnych nieporozumień. Macie być zadowoleni w tym dniu, wszystko powinno być idealne, tak jak sobie to zaplanowaliście, i jeśli goście będą się znakomicie bawić z pewnością wywoła to wielki uśmiech na waszej twarzy. Dobrym pomysłem według mnie, byłoby zrobienie listy, co w jakiej kolejności jest najważniejsze, uważam, że znacznie ułatwiłoby wam to sprawę, i w ten sposób będzie wam łatwiej zadecydować na czym skupić swoją uwagę w pierwszej kolejności. 

Dzień ślubu powinien być chwilami szczęścia, miłości, ale również muzycznych uniesień. Przygotowania do wesela trwają zwykle kilka miesięcy lub czasami nawet kilka lat. Ważne jest żeby zadbać o każdy element weselnej uroczystości, a jednym z ważniejszych jest wybór zespołu weselnego. Podczas poszukiwań warto wybrać taki zespół weselny, w którego skład wchodzą przynajmniej 3 lub więcej osób. Zespół weselny z większą ilością osób to także zespół z większą ilością instrumentów, które sprawiają że muzyka na żywo ma często cudowne brzmienie. Większe zespoły muzyczne posiadają nawet takie instrumenty jak trąbka, saksofon, elktryczne skrzypce czy niajszęściej spotykaną perkusję. Szukając odpowiedniej kapeli weselnej warto zwrócić uwagę na to czy mają elastyczny repertuar. Dobry zespół weselny potrafi dopasować się do muzycznych oczekiwań Młodej Pary oraz zabaw dla gości. Orkiestra weselna, która jest otwarta na wszelkie propozycje nawet w czasie trwania przyjęcia na pewno nie będzie miała problemu z zagraniem tzw. piosenek na życzenie, o które często proszą tańczący goście. Państwo Młodzi ustalając repertuar muzyczny z zespołem weselnym mogą również stworzyć własną listę piosenek, ale nie powinni zapominać o tym że wyboru powinni dokonywać w dużej mierze kierując się tym co przypadnie do gustu gościom a nie tylko im. Nie powinni też zapominać o ustaleniu z orkiestrą weselną utworów na pierwszy taniec, podziękowanie dla rodziców oraz wybrać zabawy oczepinowe. To o czym trzeba również pamiętać podczas poszukiwania profesjonalnej kapeli weselnej to fakt że zespół weselny powinien mieć doświadczenie. Gdzie szukać zespołów? Najlepiej w okolicach miejsca wesela. Jeżeli miejscem naszego wesela ma być np. Wągrowiec czy Nowogard, szukając dopisujemy nazwę miasta. Zanim podejmie się decyzję o wynajęciu zespołu weselnego to warto zapoznać się z jego demo oraz poszukać opinii w internecie bądź wśród znajomych. Dobrym sposobem również na sprawdzenie kapeli weselnej byłoby zaproponowanie, aby wykonali kilka utworów na żywo w obecności zainteresowanych wynajęciem zespołu weselnego. 
Artykuły są własnością zespołu muzycznego TRANS.
PRZYDATNE LINKI
http://www.bn.org.pl/
http://www.bankier.pl/
http://www.budkasuflera.pl/
Kreator stron - łatwe tworzenie stron WWW