Zespół Muzyczny na Wesele - TRANS - orkiestra weselna

Orkiestra weselna na studniówkę, zabawę, rocznicę ślubu, bal karnawałowy, gimnazjalny, urodziny, osiemnastkę, połowinki, imprezę firmową, intergacyjną, rodzinną, okolicznościową, bankiet, prywatkę, przyjęcie, wesele

KONTAKT
tel: 602 802 460
e.mail: transmajer@gmail.com

Wesele, hej wesele… czyli jak wybrać dobry zespół weselny.

Muzyka towarzyszy człowiekowi właściwie na każdym kroku. Każdy człowiek ma swój ulubiony typ muzyki, zespół czy wykonawcę a nawet ulubione piosenki i melodie. Skąd się bierze ten pęd do muzyki, ta chęć słuchania? Z pewnością z faktu, że odpowiednia muzyka potrafi człowieka zrelaksować, zmusić do refleksji czy ożywić tak, że będzie skakał z radości.

Istnieją w życiu sytuacje, kiedy muzyka odgrywa jedną z najważniejszych ról. Przykładem może być ślub i przyjęcie weselne. Podczas ślubu kościelnego pięknie grane Ave Maria pokazuje nam siłę muzyki, miłości i unosi nas na wyżyny piękna , radości oraz chwały i powagi tego wydarzenia. Po ślubie czeka nas cała noc na balowanie przy dźwiękach muzyki weselnej. Mało jest par, które od razu wiedzą, który zespół weselny uświetni ich wesele. Tym niezdecydowanym podpowiemy jak dokonać tego wyboru by był strzałem w dziesiątkę.

Po pierwsze rodzaj granej muzyki- są zespoły, które grają określone piosenki. Stare przeboje i wolne kawałki są nieocenione dla odpoczynku po wcześniejszych skocznych melodiach, jednak zbyt duża ich ilość raczej stłamsi ochotę na tańce i spowoduje, że wesele zamieni się w „imieniny cioci”. Z drugiej zaś strony wybór kapeli grającej szybkie kawałki spowoduje, że tylko młodzież dotrzyma im tempa a reszta gości usiądzie i „przyklei” się do stolika. Warto zatem zorientować się jak zespół rozwiązuje kwestię tempa piosenek a przy rozmowach powinniśmy poprosić o zestaw jaki nam odpowiada dostosowany do naszych wymagań i potrzeb gości. Większość zespołów ma nagrane próbki swoich możliwości wokalnych i muzycznych i w razie potrzeby możemy o taką poprosić.

Zespół i jego otoczka

Po drugie zespół i jego otoczka. Co się kryje za takim stwierdzeniem? Zwróćmy uwagę na kontakt z zespołem- czy osoby, z którymi rozmawiamy są komunikatywne, potrafią doradzić bądź dopytują o szczegóły. To bardzo ważne, bo świadczy o profesjonalizmie oraz umiejętnościach . Komunikatywność pomoże w rozbawieniu nawet najbardziej opornych gości a profesjonalne podejście nie pozwoli popsuć tego pięknego wydarzenia. Kwestie doradzania znaczą dla młodych par bardzo wiele. Często pary są trochę zahukane i zagubione, nie bardzo wiedzą jakie atrakcje i piosenki wybrać. Rolą członka zespołu są porady oraz wyjaśnienia, to nie tylko rozwiewa wątpliwości ale dodaje zespołowi powagi oraz „plusuje” u potencjalnych klientów. Bardzo ważny z punktu widzenie różnorodności jest skład. Dobry zespół muzyczny powinien mieć mieszany skład. Oznacza to, że dobrze gdy są nie tylko panowie ( jak to zwykło bywać) ale także panie. Jest to dla gości gwarancja ciekawszych doznań dla ucha. Sprawia również, iż repertuar zespołu jest o wiele bardzie bogaty i atrakcyjny , niż gdy śpiewają sami panowie. Dodatkowo jeśli słyszymy melodie w języku angielskim, włoskim czy francuskim co się jednak zdarza jest to kolejny plus na konto danej załogi. Przy odpowiednim akompaniamencie czy podkładzie nasze wesele ma szansę wyglądać jak mini koncert. Mieszane składy mają jeszcze jeden plus- po prostu estetycznie i profesjonalnie się prezentują. Jeśli wśród gości jest grupka dzieci, powinniśmy zadbać, by i dla nich nie zabrakło atrakcji. Balony, zabawy, ciekawe piosenki czy krótkie konkursy zostaną w pamięci nie tylko małych gości, ale ich rodziców co pozytywnie wpłynie na odbiór naszego wesela i wspomnień z nim związanych. Warto również w ustaleniach z zespołem pokusić się o wybór innych atrakcji dal dorosłych- śmiesznych zabaw, konkursów czy przyśpiewek. Wzbogacą one całe przyjęcie i zapewnią gościom dobrą zabawę. Na początku wspomnieliśmy również o otoczce zespołu- chodzi tu ni mniej ni więcej jak o opinie o danym zespole. Wysokiej klasy orkiestra weselna powinna poszczycić się pozytywnymi opiniami klientów. Jeśli nie znamy nikogo, kto zamawiał dany skład, powinniśmy skorzystać z sieci i wyszukać interesujące nas opinie. Musimy brać pod uwagę nie tylko pozytywne ale również a może zwłaszcza te negatywne. Fałszowanie, nieodpowiednie zachowanie czy kompromitacja na innych weselach powinna wykluczyć taki zespół z kręgu naszych zainteresowań. Jednakże mało jest zespołów, które posiadają kompromitujące opinie, ponieważ większość to profesjonaliści, którzy dbają o wizerunek i ich postrzeganie- w obecnych czasach to bardzo ważne. Jednak musimy się liczyć z każdym zdaniem, bo od tego może zależeć świetna zabawa na naszym weselu.

Wybór zespołu wieńczy podpisywanie umowy, które może przysporzyć nam problemów. Na co wiec zwrócić uwagę by nie wpaść w tarapaty i dodatkowe koszty? Przede wszystkim czas- jeśli chcemy, żeby zespół grał określoną liczbę godzin musimy to ustalić. To podstawowa kwestia, ponieważ jej niedopatrzenie może nas kosztować kilkaset złotych za dodatkowe godziny pracy zespołu. Oczywiście takie kwestie jak data, miejsce, adresy pary młodej i całościowa kwota oraz wielkość zaliczki muszą znaleźć się w podpisywanej umowie. 

Podsumujmy

Podsumowując można śmiało stwierdzić, że wybór odpowiedniego zespołu muzycznego nie jest trudny, jeśli zastosujemy się do powyższych rad. Z pewnością pomogą one w wyborze i pozwolą uniknąć kompromitacji, niepowodzeń a nade wszystko niemiłych wspomnień z tak szczególnego i wspaniałego wydarzenia jakim jest ślub i wesele. Zatem weźmy je pod uwagę i zastanówmy się- muzyka i jedzenie na weselu to podstaw, bo komu nie posmakują potrawy będzie mógł przynajmniej potańczyć. Świetny zespół może uratować nasze wesel, kiedy inne filary zawiodą!

Zespoły weselne - czym kierować się przy wyborze? 

Zespół weselny jest to niezmiernie ważny element podczas organizacji wesela. Ośmielę się nawet stwierdzić, że bez zespołu czy DJ wesele nie może się odbyć. Czym należy się kierować podczas wyboru takiego zespołu?
  • Cena zespołu - mierzmy siły na zamiary, jeśli nie możemy sobie pozwolić finansowo na daną kapelę, nie powinniśmy brać jej w ogóle pod uwagę. Należy zacząć szukać wśród takich orkiestr, na które nas stać, więc podczas rozmów wstępnych pytajmy się o cenę, aby dowiedzieć się czy ma sens jakakolwiek dalsza rozmowa. 
  • Repertuar zespołu - być może zespół gra tylko i wyłącznie jeden rodzaj muzyki, z którego nie będziecie zadowoleni, zapytajcie czy możecie podać również swoje propozycje utworów. 
  • Ilość osób w zespole - przeważnie cena zależy od ilości członków zespołu, popytajcie, poczytajcie jaki najlepiej zespół wybrać pod tym kątem czy może duet a może kilkuosobowy? 
  • Zabawy oferowane przez zespół - to właśnie zespół weselny wymyśla zabawy, warto o nich porozmawiać i dowiedzieć się czy są one oryginalne i ciekawe, oraz czy sami możecie jakieś zaproponować. 
  • Czy zespół muzyczny ma wokalistkę/wokalistę - jest to znaczna zaleta zespołów jeśli mają wokalistkę lub wokalistę, oczywiście automatycznie cena wzrasta. 
  • Czy zespół ma wodzireja - to podobnie jak z wokalistą, tylko wodzirej w tym wypadku to ten, który zachęca wszystkich do zabawy i prowadzi całą imprezę. 
  • Opinia wśród innych - fajnie jest wybrać zespół polecany przez innych, o którym wiemy, że cieszy się popularnością, jest lubiany przez gości i znakomicie sprawdza się na tego typu imprezach. Popytajcie znajomych może akurat coś wam podpowiedzą na kogo warto zwrócić uwagę.Rozsądek - przede wszystkim należy myśleć racjonalnie i nie poddawać się od razu jeśli pierwszy zespół okaże się kompletną klapą. 
Oczywiście wybierając orkiestrę weselną warto szukać lokalnie. Zazwyczaj w okolicy istnieją dobre zespoły weselne. Jeżeli miejscem naszego wesela jest Kołobrzeg, Wągrowiec, Czaplinek czy Nowogard. Do wpisywanej frazy warto dodać nazwę miasta, w którym mamy zamiar znaleźć dobry zespół weselny. 
Kreator stron - łatwe tworzenie stron WWW