Zespół Muzyczny na Wesele - TRANS - orkiestra weselna

Orkiestra weselna na studniówkę, zabawę, rocznicę ślubu, bal karnawałowy, gimnazjalny, urodziny, osiemnastkę, połowinki, imprezę firmową, intergacyjną, rodzinną, okolicznościową, bankiet, prywatkę, przyjęcie, wesele

KONTAKT
tel: 602 802 460
e.mail: transmajer@gmail.com

Wesele bez paniki!

Najważniejszy jest spokój i harmonia!

Na słowo wesele mało kto nie reaguje skokiem ciśnienia. Z czego wynika ta panika? Z pewnością z faktu, iż przygotowanie wesela to kilkanaście spraw do załatwienia. Recz jasna, niejeden już zorganizował świetne wesele, więc każdy może sobie z tym poradzić. Poradzimy Wam jak się do tego przygotować i nie zwariować!

Zaczynamy od weselnej sali

Pierwszą i podstawową kwestią jest sala weselna. 20 lat temu w małych miejscowościach królowały remizy. Do tej pory w jednej gminie jest ich nawet po kilka. Te budowane w latach 80 i wcześniej, nawet odremontowane nie są szczególnie atrakcyjne. Obecnie buduje się nowe remizy, których wygląd i wyposażenie jest godne niejednego, świetnego lokalu. Z tego też powodu, jeśli mieszkamy w małej miejscowości i nie chcemy wynajmować lokalu w mieście ( mniejszym bądź większym) może śmiało poszukać w okolicy funkcjonalnej i eleganckiej remizy. Oczywiście czasami tego typu wiekowy lokal da się uratować po zastosowaniu odpowiednich rozwiązań dekoracyjnych. W tym celu należy wynająć fachowego dekoratora, który odpowiednio wyeksponuje piękno równocześnie ukrywając mankamenty za kotarami, kwiatami czy wazonami. Właściwie przy organizacji każdego wesela dekoracje odgrywają mniejszą lub większą rolę, więc dekorator w remizie czy lokalu nie jest fanaberią ale powszechną praktyką, z której warto skorzystać. Naturalnie każdy z nas ma inny gust, dlatego także wybór „speca od dekoracji” powinny poprzedzić obserwacje oraz wywiad środowiskowy czyli posłużenie się doświadczeniami i opiniami innych, w tym najbardziej przydatne będzie zdanie znajomych i rodziny. W miastach zwykle decyzja pada na lokale organizujące weselne przyjęcia bądź restauracje. Zwykle lokale te mają już swój wystrój, jednak zdarza się, że chcemy „doposażyć” na czas wesela dane miejsce więc wynajmujemy osobę do dekoracji. To bardzo dobry pomysł, bo czasami świecznik czy piękne bukiety ożywiają nudną przestrzeń i stworzą niepowtarzalny klimat.

Weselne menu

Kolejną przytłaczającą „procedurą” jest wybór menu oraz obsługi wesela. Nie ma problemu, jeśli wybieramy lokal, który świadczy kompleksowo usługi tego typu, tzn. ma własnych kucharzy, obsługę kuchni oraz kelnerów a także menu do wyboru. Gorzej sprawa ma się w przypadku wyboru remizy bądź lokalu bez obsługi. Wtedy możemy wybrać dwie opcje. Pierwszą, która raczej już przechodzi do lamusa jest wybór kucharza, któremu pomaga albo rodzina młodej pary bądź ekipa kucharska. Gospodarze wesela zaopatrują kucharzy w zlecone produkty a reszty dopełnia już jego ekipa. Drugą opcją jest wynajem firmy cateringowej, która kompleksowo przygotuje dania i przekąski na dzień wesela a pracownicy zajmą się obsługą gości. W tym zwykle są kelnerzy, osoby zmywające czy osoba roznosząca alkohol. Na myśl o cateringu wielu z nas pokiwa głową- o tak, wybierzmy taką firmę i „odfajkujmy” jeden z najważniejszych wyborów ciesząc się wolnym, czasem, który możemy przeznaczyć na znacznie przyjemniejsze zajęcia. Jednak przed wyborem zastanówmy się dwa razy a najlepiej poszukajmy informacji oraz opinii o danej firmie. Może się bowiem zdarzyć, że dania będą niesmaczne albo co gorsza na stole pojawi się kilka salaterek a goście będą chodzić głodni. A jak wiadomo człowiek głodny to człowiek zły. To samo tyczy się kucharzy- w sposób prosty możemy mieć zepsute całe wesele a wspomnienia będziemy chcieli pamiętać jak te z chrzcin czyli czekać je będzie puszczenie w niepamięć. Nie sposób przecenić wagi opinii - o cenach, o obsłudze, o jakości czy smaku jedzenia. To wszystko tworzy atmosferę przyjęcia, nie możemy więc sobie pozwolić na „wpadkę” w tak ważnej kwestii jak jedzenie. 

Czas na weselną muzykę

Jeśli już wybraliśmy salę i obsługę gastronomiczną pora na gwóźdź programu czyli zespół muzyczny. Jeśli ktokolwiek sądzi, że to właściwie mało ważne myli się po stokroć. Badania w formie wywiadu wśród znajomych i rodziny potwierdzą, że zespół weselny po jedzeniu i obsłudze jest podstawową kwestią. Dlaczego tak się dzieje? Otóż każdy idąc na wesele wybiera się na nie żeby bawić się i świętować szczęśliwy dzień dla młodej pary. Jednakże każdy z nas ma inny sposób na świętowanie- jedni lubią ucztować, inni tańczyć i śpiewać. Fetujący zadowolą się jedzeniem i piciem a gdy przyjdzie im ochota na swawole przyda się muzyka. I to najlepiej nie byle jaka. Jak zatem wybrać, żeby nie żałować? Podpowiemy na co zwrócić uwagę by cieszyły nas miłe wspomnienia a muzyka brzmiała w uszach długo po przyjęciu. Dobra orkiestra weselna ma dobre opinie wśród poprzednich klientów bądź gości. Najlepiej więc popytać wśród znajomych, prześledzić sieć w poszukiwaniu informacji i opinii. Kolejną kwestią jest rodzaj muzyki- najlepiej skontaktować się z wybranym zespołem w celu odsłuchania próbki możliwości danej kapeli. Zwykle zespoły posiadają nagrane kawałki wesel czy innych imprez więc z powodzeniem możemy sprawdzić czy nasz wybór rzeczywiście jest dostosowany do gustu i potrzeb. Dobrze , gdy zespół jest zróżnicowany. Oczywiście nie epatujemy tutaj nietolerancją czy dyskryminacją, jednak obecność obu płci jest wskazana. Zapewnia to potrzebną różnorodność oraz sprawia, że grana muzyka nie jest monotonna i nudna. Zespół „mieszany” sprawia również, że przyjęcie ma specyficzny klimat małego koncertu, zwłaszcza gdy grane są kawałki w obcych językach. Kolejną rzeczą, do której zachęcamy mimo wszystko jest słuchanie plotek- w każdej jest ziarnko prawdy. Powinniśmy to zrobić, jeśli nie chcemy by muzyka zepsuła nam najpiękniejszy dzień w życiu, bo członkowie orkiestry na przykład ostro zabalują. W momencie podpisywania umowy zwróćmy uwagę na kwestie czasu wykonania usługi- zawczasu określmy ramy czasowe, by potem nie dopłacać za kolejne godziny grania. Ostatecznie możemy również uściślić jakie ewentualne atrakcje ze strony zespołu nas interesują- nie każdy lubi bowiem zabawy z podtekstami czy śmieszne konkursy.
Jeśli już załatwimy salę weselną, kwestie kulinarne dla ciała i muzykę dla duszy możemy być spokojni. To już połowa sukcesu! W wyborze pomoże nam spokój i opanowanie.
Kreator stron - łatwe tworzenie stron WWW