Zespół Muzyczny na Wesele - TRANS - orkiestra weselna

Orkiestra weselna na studniówkę, zabawę, rocznicę ślubu, bal karnawałowy, gimnazjalny, urodziny, osiemnastkę, połowinki, imprezę firmową, intergacyjną, rodzinną, okolicznościową, bankiet, prywatkę, przyjęcie, wesele

KONTAKT
tel: 602 802 460
e.mail: transmajer@gmail.com

Świadek weselny - Druhna

Bycie druhną to zaszczytna funkcja. Osoba obdarowywana tym tytułem najczęściej ma istotne znaczenie dla Państwa Młodych, a niekiedy tylko dla Panny Młodej. Z reguły jest nią siostra, kuzynka, przyjaciółka albo też bliska koleżanka, którą Panna Młoda może obdarować zaufaniem. Należy jednak pamiętać, że bycie druhną to nie tylko wielkie wyróżnienie, ale przede wszystkim obowiązki. 

Kilka zasad dobrej druhny

Wsparcie i pomoc
Druhna ma być wsparciem dla Panny Młodej i pomocą nie tylko w dniu ślubu, ale przede wszystkim w czasie organizacji tego wydarzenia. Wiadomo, że załatwiając tyle spraw czasem coś nie wychodzi, niekiedy trzeba pogodzić się ze zmianami. Wówczas druhna musi wspierać Pannę Młodą, motywować ją do działania i podsuwać inne, równie atrakcyjne pomysły. Wiadomo, że Panna Młoda nie wszystko można zrobić samodzielnie, czasem zbiegają się różne sprawy w tym samym terminie, przez co trudno jest znaleźć się w dwóch różnych miejscach. Ale właśnie po to ma się druhnę. To ona jest prawą ręką Panny Młodej w czasie organizacji ślubu i wesela, dlatego też ona może spokojnie załatwić część istotnych spraw. W ten sposób nic nie zostanie odłożone na później, a realizacja spraw nastąpi w odpowiednim momencie.

Druhna jest zaraz po Pannie Młodej
Druhna, to zaraz po Młodej Parze, kolejna istotna w tym wielkim wydarzeniu osoba. Z reguły jest drugą po Pannie Młodej osobą, która olśniewa otoczenie i błyszczy w tłumie. I tak właśnie powinno być. Każda druhna musi mieć świadomość, że przy Pannie Młodej jest znacznie popularniejsza niż zgromadzeni na weselu goście. Może zadbać o ładną, wyróżniającą się kreację i w tym przypadku jest to nawet wskazane. Musi odpowiednio prezentować się na sesji zdjęciowej, ale i godnie reprezentować Pannę Młodą, pełniąc swoje podstawowe funkcje. Druhna musi zdawać sobie sprawę z tego, że będzie obserwowana, podziwiana i być może nawet zapamiętana. Dlatego musi zadbać o swoją osobę, pokazać się z jak najlepszej strony, ale nie może jednocześnie przesadzać, by jej zachowanie nie zostało odebrane negatywnie. Dla niektórych to nic trudnego, inne muszą się niestety hamować.

Podstawowe obowiązki
Bycie druhną to nie tylko same przyjemności i możliwość zaprezentowania się z jak najlepszej, często nawet najpiękniejszej strony. To przede wszystkim obowiązki, którym każda druhna musi podołać. Czym powinna zająć się tego dnia? Przede wszystkim ma towarzyszyć Pannie Młodej. W dniu ślubu, praktycznie od samego rana jest jej prawą ręką. Nie chodzi tu o usługiwanie, ale o wsparcie i pomoc, o czym była mowa w pierwszym punkcie artykułu. Druhna musi pomóc Pannie Młodej w podstawowych czynnościach przygotowawczych, chodzi tu głównie o strój, fryzurę i makijaż. Choć teraz każda z kobiet w danym celu decyduje się na wyjście do salonu piękności, warto jej w tym towarzyszyć. Druhna na pewno musi dopełnić formalności w kościele, to jej podstawowy obowiązek. Tam musi prezentować się z jak najlepszej strony, zachować powagę i elegancję. W niektórych regionach Polski, druhna odpowiada za obdarowywanie dzieci cukierkami – które wcześniej musi sama kupić – w trakcie tak zwanego „robienia bram”. Reszta obowiązków ma już miejsce na weselnej sali, gdzie powinna zadbać nie tylko o siebie, Pannę Młodą, ale i gości. To naprawdę odpowiedzialne zadanie.

Po pierwsze Panna Młoda, po drugie goście
Jak już wiadomo, Panna Młoda to po części podstawowy obowiązek druhny. Jednak nie może zapominać również o niezwykle istotnych w tym wydarzeniu gościach. Dlatego też zadaniem druhny jest z jednej strony trzymanie fasonu, spełnianie życzeń i potrzeb Panny Młodej, będąc jednocześnie jej największym wsparciem, a także towarzyszenie gościom w zabawie. Druhna powinna bardzo dobrze bawić się na weselu, a przede wszystkim na parkiecie, ale musi jednocześnie dbać o dobrą zabawę innych. Uśmiechanie się, zagadywanie, oferowanie pomocy nawet w najbardziej błahych sprawach, tak by czuli się dobrze i mile wspominali to wydarzenie, a także jej osobę. W zasadzie na weselu druhna o sobie powinna myśleć jak najmniej. W tej sytuacji liczą się inni. Takie przynajmniej są jej obowiązki, jednak to, czy będzie je pełnić, tak naprawdę zależy wyłącznie od niej. Tym sposobem zapracuje na swoją opinię. Nie może zapominać o tym, iż druhna jest przez Pannę Młodą obdarowana zaufaniem, dlatego ta, liczy na to, że jej prawa ręka wykona swoje obowiązki jak powinna. Musi również mieć na uwadze fakt, iż będzie jej towarzyszyć kamera, która uwieczni na filmie jej każdy krok. Jeżeli nie chce stać się pośmiewiskiem, powinna jednak zastanowić się nad swoim postępowaniem. Odpowiednia postawa na pewno będzie dla niej najbardziej opłacalna. 

PORADY WESELNE ZESPOŁU - Polskie piosenki na weselu.

Zauważyłam, że Polacy najlepiej bawią się do polskich piosenek, nie trudno im się dziwić, chwytliwe, rytmiczne i skoczne hity zachęcają wszystkich do zabawy. Dlatego aby zadbać o dobrą zabawę waszych gości, powinniście wraz z zespołem / DJ-em wybrać taki repertuar, który przypadnie zaproszonym do gustu i będzie zawierał największe polskie hity weselne. Oczywiście należy pamiętać, że podczas wyboru utworów weselnych nie należy kierować się gustem kilku osób, ponieważ może to spowodować katastrofę. Muzyka powinna być mieszana, tak żeby każdy znalazł coś dla siebie (może być to nie możliwe do wykonania, ale z pewnością goście będą się świetnie bawić). Należy do tego podejść z głową i wraz ze swoim partnerem i przy pomocy muzyków z zespołu (nie oszukujmy się, mają oni większe doświadczenie od was i wiedzą co się podoba gościom na weselach a co nie) stworzyć odpowiednią listę utworów, która pozwoli wam się bawić do białego rana wraz z rodziną i przyjaciółmi.
Kreator stron - łatwe tworzenie stron WWW