Zespół Muzyczny na Wesele - TRANS - orkiestra weselna

Orkiestra weselna na studniówkę, zabawę, rocznicę ślubu, bal karnawałowy, gimnazjalny, urodziny, osiemnastkę, połowinki, imprezę firmową, intergacyjną, rodzinną, okolicznościową, bankiet, prywatkę, przyjęcie, wesele

KONTAKT
tel: 602 802 460
e.mail: transmajer@gmail.com
Będzie wesele i co teraz? 
Planujesz zawarcie związku małżeńskiego i nie wiesz od czego zacząć? A może słuchając znajomych którzy przeżyli już własne wesela dostałeś totalnego zawrotu głowy? Spokojnie na wszystko znajdzie się lekarstwo. Z pomocą przyjdą Ci porady ślubno-weselne. Wskażemy Ci na co musisz zwrócić uwagę, aby nie utonąć w morzu poszukiwań zespołu weselnego oraz sali weselnej. Krok po kroku przeprowadzimy Cię przez cały gąszcz organizacyjny. Wskażemy na jakie zagadnienia należy zwrócić uwagę w pierwszej kolejności. Wszystko da się pięknie rozłożyć w czasie i zorganizować tak, aby każdy ślub i następujące po nim wesele było jak ze snów. Podpowiemy jakie masz możliwości w zakresie oprawy muzycznej na weselu, na jakie niuanse menu należy uważać, aby twoi weselnicy byli zadowoleni. W końcu przybliżymy sprawy typowo organizacyjne związane chociażby z terminem zamawiania sali weselnej. Portale traktujące o weselach są bardzo cennym źródłem informacji. Skorzystaj więc z cennych porad i wskazówek. Na pewno nie wszystkie przypadną Ci do gustu, jednakże będziesz miał jakiś obraz na temat tego, co koniecznie będziesz musiał zorganizować lub czego lepiej się na przyjęciu weselnym wystrzegać. Wszystko znajdziesz w jednym miejscu, a co najważniejsze artykuły pojawiające się cykliczne na portalach o tematyce ślubnej są pisane przez osoby, które z tą tematyką mają spore doświadczenie. Nie jest to czcze lanie wody, a jedynie przekazywanie doświadczeń, zarówno tych dobrych, jak i złych w zakresie organizacji wesela. To od Ciebie zależy, jak będzie ono ostatecznie wyglądało . Jednakże warto zwrócić uwagę na treści umieszczane na serwisach z poradami weselnymi, chociażby ze względu na to, aby czegoś w przygotowaniach nie pominąć. Przy dużym stresie i ponaglających terminach jest o to nietrudno. Zatem zapraszamy na Porady Weselne.
Celem Młodej Pary jest aby moment ich ślubu i dzień wesela był idealny. Powinni więc organizując wesele dołożyć sił i starań aby tak było. Bardzo pomocny może wtedy okazać się ich wybór dotyczący zespołu weselnego. Nie od dziś wiadomo że klimat wesela tworzą nie tylko goście, ale przede wszystkim oprawa muzyczna czyli zespół weselny. Głównym zadaniem kapeli weselnej jest wprowadzenie gości w nastrój taneczny, zabawianie ich do białego rana. Wybór idealnego zespołu weselnego powinien być więc bardzo dokładnie przemyślany. Nie należy brać kapeli weselnej pierwszej lepszej, z polecenia czyjegoś. Najlepiej jeśli Młoda Para sama sprawdzi czy polecony zespół weselny jest taki dobry, może poprosić o ich demo oraz płytę z nagraniami z wesela. Każdy dobry zespół weselny ma wszystko przygotowane, a nawet można ich poprosić o wykonanie przykładowo wybranego utworu bądź dwóch. Wybierając zespół weselny nie wolno kierować się tylko swoimi upodobaniami muzycznymi,najważniejsi są zawsze goście weselni i to właśnie o nich przede wszystkim powinno się myśleć wybierając repertuar. Wiadomo że wesele to nie tylko młode osoby, ale również starsze więc kapela weselna powinna grać zarówno dla jednych jak i dla drugich. Zespół weselny, który gra muzykę różnorodną na pewno zostanie doceniony przez gości. Zostawi po sobie ślad pięknych wspomnień zarówno dla weselników jak i dla Pary Młodej. Jeśli jedni i drudzy będą zadowoleni, to i dla kapeli weselnej powinna być satysfakcja z dobrze wykonanej pracy na weselu. Dzięki temu zespół weselny może zyskać nowe zlecenia, tak przecież zarabia.

Sala Weselna

Wesele dla każdego człowieka jest niezwykle ważnym wydarzeniem w życiu, dlatego w czasie jego organizacji, nie chce pominąć nawet najmniejszego szczegółu. Strojenie sali weselnej jest podstawą udanego przyjęcia. Dekoracja wnosi do wnętrza niepowtarzalny klimat, który łącząc się z dobrą muzyką i smacznym jedzeniem, przyczynia się do zabawy do białego rana. Dziś salę mogą udekorować restauratorzy, firma oferująca tego typu usługi, ale i Państwo Młodzi. Jednak czy warto zająć się tym samodzielnie? 

Wystrój sali weselnej – czy warto zająć się tym samodzielnie?

To bardzo dużo pracy
Musimy wiedzieć, że dekoracja sali weselnej to wbrew pozorom szereg czynności. Niekiedy ich skomplikowanie jest na tyle duże, iż trudno jest wykonać dekorację w krótkim czasie. Najpierw przede wszystkim trzeba popracować nad projektem, bo przecież nie można zabierać się za coś, o czym nie ma się zielonego pojęcia. W dalszej kolejności należy wykonać elementy, z których będzie się dekorować wnętrze, a dopiero z czasem można przystąpić do ich łączenia. To naprawdę sporo pracy, a ze względu na długotrwały czas realizacji, nie zawsze jest to opłacalne. Chyba, że komuś na tym zależy, takie ma marzenie, wie czego naprawdę chce. Wówczas to już jego indywidualna sprawa. Ale czy w rzeczywistości jest ktoś, kto porywa się na takie wyzwania? Jeżeli nawet, to w dzisiejszych czasach raczej są to już tylko nieliczni.

Profesjonalne usługi firm
W dzisiejszych czasach nie brakuje firm, które oferują usługi dekorowania sali weselnej. Mają w tym wieloletnie doświadczenie, pewne umiejętności, a przede wszystkim robią to co lubią, dlatego są w tego typu usługi w pełni zaangażowane. Dysponują szeregiem kreatywnych pomysłów, a niekiedy są nawet wstanie wymyślić coś na poczekaniu. Dzięki temu można liczyć na naprawdę ciekawe i zarazem piękne realizacje. Dopracowanie nawet najmniejszych detali może mieć niezwykle duży wpływ na końcowy efekt. Trzeba tylko wiedzieć, jak to zrobić. I firmy właśnie mają taką wiedzę.

Czy to się opłaci?
Niektórzy zastanawiają się, czy wynajęcie firmy dekorującej w ogóle się opłaci. Musimy wiedzieć, że zapłacić trzeba, ale w ten sposób zyskuje się po pierwsze profesjonalną dekorację, a po drugie oszczędność czasu. Dla niektórych to ma największe znaczenie, by było pięknie i bez zbędnego zaangażowania. Znalezienie firmy na pewno nie zajmie dużo czasu, a już zdecydowanie mniej, niż wykonanie samodzielnej dekoracji całego pomieszczenia. Warto również pamiętać o tym, że nie wszyscy opłacalność mierzą w ten sam sposób. Dla niektórych wcale nie chodzi o pieniądze, a przede wszystkim o efekt. Wydaje im się, że może będą wstanie samodzielnie wykonać coś równie podobnego. Jednak w tej kwestii niekoniecznie muszą mieć rację, bo firmy dysponują doświadczeniem, pomysłami, mają też odpowiednie gadżety i elementy dekoracyjne, które są już przetestowane i sprawdzone. W ten sposób mogą bez problemu osiągnąć pożądany efekt.

Przystępne ceny
Mówiąc cokolwiek o firmach zajmujących się dekorowaniem sali czy pomieszczeń weselnych, warto wspomnieć o związanych z tym kosztach. Wydaje się, że usługi są potwornie drogie. Ale niekoniecznie i to z prostego powodu. W dzisiejszych czasach takich firm jest coraz więcej. Co chwilę pojawiają się kolejne, oferujące takie same, bądź podobne usługi. A co za tym idzie, każda z nich walczy o klienta, najczęściej decydując się na obniżki cenowe, promocje i rabaty. Dlatego też można naprawdę na tym skorzystać. Dekoracja sali może być jednym z najmniejszych kosztów przy organizacji wesela. Jeżeli komuś będzie zależało na oszczędnościach, może spędzić na poszukiwaniu tego typu firmy nieco więcej czasu, rozglądając się za tańszą ofertą. Porównanie ofert pozwoli wybrać tę najkorzystniejszą.

Warto zaszaleć
Po raz kolejny odpowiadając na pytanie, czy skorzystanie z usług firmy dekorującej sale weselne opłaci się, warto podkreślić, iż tak naprawdę małe szaleństwo w takim wielkim dniu jest nawet wskazane. Po co wszystkim zajmować się samodzielnie i tracić na to czas, kiedy można to zlecić profesjonalistom i zyskać spokojną głowę oraz przede wszystkim zaskakująco piękny efekt. To dzień, w którym można sobie pozwolić na pewne szaleństwa i wyręczyć się innymi

Wszystko więc wskazuje na to, że jednak warto korzystać z takich usług. Co prawda jakby nie patrzeć, jest to dodatkowy koszt, ale przynajmniej efekt tysiąc razy piękniejszy, a oszczędność czasu ogromna. Nawet chociażby ze względu na pomysłowość wykonawców warto zdecydować się na ten krok. Raczej nie ma zbyt wielu ludzi, którzy w czasie organizacji swojego ślubu i wesela, znaleźliby choć wolną chwilę, aby tym wszystkim się zająć. Dlatego też wielu ludzi zdecydowanie wybiera tego typu usługi. W końcu istnieją po to, by z nich korzystać. 

PORADY WESELNE: Wybieramy kapelę na wesele

Widoczny wzrost zainteresowania organizowaniem uroczystości weselnej w oparciu o usługi zespołu muzycznego przyczynił się do powstania dużej ilości ofert stosunkowo nowych kapel muzycznych oferujących mniej lub bardziej profesjonalne umiejętności muzyczne. Chcąc uniknąć pewnych nieporozumień i chcąc wybrać tą najbardziej odpowiadająca naszym potrzebom powinniśmy dobrze się zastanowić i popytać wśród znajomych czy dana kapela posiada na pewno odpowiednie umiejętności, o które nam chodzi i których my sami poszukujemy. Możliwość sprawdzenia krótkiego demo muzycznego, na którym znajduje się oferowany przez zespół na wesele jego repertuar muzyczny jest na pewno dodatkowego rodzaju atutem wpływającym lub mogącym wpłynąć na wybór naszego zespołu. W ten sposób możemy również sprawdzić to czy forma i obraz interesującego nas zespołu jest na pewno tym, o który nam chodzi. Znalezienie odpowiedniej kapeli muzycznej jest z całą pewnością nie takim łatwym zadaniem jakby mogło nam się to z początku wydawać. Od naszego doboru orkiestry na wesele zależała będzie udana zabawa wszystkich gości weselnych i nas samych na naszym weselu, które jest tego rodzaju uroczystością, którą organizujemy zazwyczaj jeden raz w życiu.

PORADY WESELNE : Muzyka disco polo na weselu

Jaką muzykę wybrać na wesele-ten problem spędza sen z powiek wielu organizatorom przyjęć z okazji ślubu. Możemy postawić na klasyczne mieszanki, jednakże strzałem w dziesiątkę może być także skupienie się na jednym konkretnym stylu muzycznym. Jaki jednak jest ten najlepszy,który porwie wszystkich do wesołej zabawy? Jakiego rodzaju utworu zapewnią ludziom idealne warunki do tańca? Być może nie do końca wszyscy będą zgadzać się z tą opinią,ale najlepiej w tym przypadku sprawdzi się muzyka disco polo. Co o tym decyduje? Przede wszystkim to,że utwory wykonywane w tym stylu posiadają zazwyczaj bardzo prosty przekaz. Dodatkową zaletą piosenek,które zaliczyć z powodzeniem można do grupy biesiadnych są skoczne,taneczne rytmy.
Możemy polemizować do do gustów muzycznych poszczególnych osób. Oczywiście ogromna grupa ludzi nie przyzna się do sympatii w stosunku do zespołów disco polo,jednakże kiedy atmosfera sprzyja zabawie,każdy chętnie ruszy w tan przy takich piosenkach jak chociażby:”Majteczki w kropeczki”. Pamiętajmy o tym,że przyjęcie weselne nie jest okazją do poruszania trudnych problemów życiowych,dylematów dotyczących ratowania świata,czy też niesienia pomocy innym. Impreza weselna ma być wesoła a wszyscy weselnicy powinni bawić się jak najlepiej przy zaproponowanej przez kapelę oprawie muzycznej.
Spora grupa utworów już bardzo dawno zdobyła serca wielu z nas. Bez względu na to,czy przyznamy się do tego,czy też nie czasami podśpiewujemy piosenki Boysów lub Weekendu. Żadne wesele nie może się odbyć bez kultowego już utworu „Wolność”,”Jak się masz „.”Pszczółka Maja” i innych o podobnej tematyce. Warto także podkreślić,że przeboje rodem z disco polo zwykle traktują o zagadnieniach bardzo bliskim ludziom. Znajdziemy wiele utworów dotyczących miłości,radości,czy też wesołej zabawy. Padają one na bardzo podatny grunt,bowiem na pewno każdy z nas od czasu do czasu ma ochotę oderwać się od szarej rzeczywistości i zapomnieć o piętrzących się problemach. Wesele i muzyka disco polo daje do tego wspaniałą okazję. Należy więc wykorzystać ją w stu procentach. Przyjęcie weselne jest taką uroczystością,w trakcie której bardzo chętnie słuchamy piosenek o pięknych kobietach i przystojnych mężczyznach,pierwszych zauroczeniach,niepowodzeniach miłosnych. Jednym słowem jest w nich wszystko to,co najbliższe człowiekowi a dodatkowo podane w bardzo przystępnej formie.
Disco polo święciło triumfu w naszym kraju w latach 90-tych. Potem ustąpiło miejsca różnym gatunkom muzyki popularniej,jednakże nigdy nie zostało na dobre zapomniane. Mówi się,że muzyka ta jest w pewnym sensie polską odmianą pochodzącego zza oceanu country. Bez wątpienia jest w tym stwierdzeniu wiele racji,jednakże nasi cowboy'e nie poruszają się na rączych rumakach a zdecydowanie bardziej wolą szybkie samochody wysokiej klasy. Swego czasu zapotrzebowanie na taki typ muzyki był bardzo duży. Ludzie potrzebowali w końcu lekkiej muzyki,która nie koniecznie niesie ze sobą jakieś głębsze przekazy. W odróżnieniu od rocka czy hip-hopu,przy rytmach disco polo nogi same rwą się do tańca. Muzyka ta potrafi ponieść i można się przy niej doskonale bawić. Klimat utworów jak najbardziej jest trafiony w odniesieniu do charakteru uroczystości.
Zdawać by się mogło,że współczesne disco polo nie wiele różni się od tego sprzed 10-15 lat. Nic bardziej mylnego. Niegdyś bardzo proste i prymitywne wręcz aranżacje ustąpiły miejsca idealnie rozpisanym partiom muzycznym na wiele instrumentów. Co więcej piosenki disco polo są bardzo często miksowane,co jest także odpowiedzią na zapotrzebowanie współczesnego rynku muzycznego.
Decydując się na zatrudnienie zespołu wykonującego disco polo na nasze wesele-dokonamy doskonałego wyboru. Nawet jeżeli niektórzy będą niezadowoleni z naszych decyzji,w ostatecznym rozrachunku okaże się,że wszyscy świetnie się bawią a nawet śpiewają wiele piosenek wraz z wykonawcami. Nie bójmy się disco polo. Doskonale sprawdza się ono na różnego rodzaju festynach,a koncerty poszczególnych wykonawców tego rodzaju muzyki przyciągają prawdziwe tłumy. Dajmy ponieść się zabawie,tanecznym rytmom i odkryjmy w sobie niespożyte pokłady emocji,które wyzwoli właśnie ta muzyka. Jest ona ponadczasowa a teksty są zawsze aktualne. Nie można cały czas przejmować się trudnymi sytuacjami i problemami o randze światowej. Na weselu musimy zaszaleć i disco polo świetnie się to takiej zabawy przyczyni.
ZOBACZ RÓWNIEŻ zespół na wesele Szczecin.

O NASZYM ZESPOLE - SYLWIA I MAREK GRZYBOWO

Na wstępie zaznaczę, że od naszego wesela w Grzybowie minęło już trochę czasu, więc nasza opinia jest możliwie obiektywna. Zespół weselny Trans to profesjonalny zespół, który z czystym sumieniem możemy polecić każdemu. Gdyby dało się powtarzać tę noc chociaż co jakiś czas, to zawsze wybralibyśmy zespół Trans i nic byśmy nie zmienili. Ciężko jest ubrać swoje emocje w słowa, gdyż tego profesjonalizmu trzeba doświadczyć, aby wiedzieć o czym mowa. Współpraca z zespołem weselnym przebiegła bezstresowo i bezproblemowo, co jest ważne. Nie wiedzieliśmy jak to wszystko ogarnąć, więc tak naprawdę to oni pomogli nam przebrnąć przez wir organizacyjny. Wspomnieliśmy wyżej o profesjonalizmie a więc sprzęt najwyższej jakości, kultura na wysokim poziomie, alkoholu nikt nie pił. Chyba więcej nie trzeba nic mówić w tym temacie, samo wszystko staje się jasne. Umiejętności wokalistki są nieocenione, prawdziwa Piosenkarka (przez duże ''P''). Swoim głosem powaliła wszystkich na kolana i przeniosła nas w zaczarowany świat. Co ważne poziom wokalny przez cały czas był ten sam – a miała prawo być chociażby zmęczona. Nawet jak wiadomo zawiść kobiet na weselu nie przeszkodziła im w chwaleniu głosu pani Martyny ;). Zabawa była bardzo udana, zaczynając od pierwszego utworu kończąc nad ranem ostatnim :) Nasze obawy dotyczyły początku przyjęcia, kiedy każdy to jest spięty i za bardzo nikt się nie zna. Myśleliśmy, że będzie sztywno, ale całe szczęście od początku zespołowi weselnemu Trans udało się rozruszać nas i nasze towarzystwo, a ta cała napięta atmosfera odleciała w ciągu chwili i tak było przez całą noc. Repertuar zespołu jest bardzo szeroki, dodatkowo muzycy chętnie spełniali nasze prośby o konkretne utwory na życzenie itp. Kochani, naprawdę porządna robota – dziękujemy z całego serducha! Jesteście najlepsi!

PORADY WESELNE : Z dj – em na weselu

Sprawne zorganizowanie uroczystości weselnej, na której zagra dj weselny lub zespół związane będzie z koniecznością podejmowania wielu czasami mniej lub bardziej skomplikowanych decyzji. Decyzje te powinny być zazwyczaj odpowiednio szybki i wyjątkowo trafne żebyśmy mogli w późniejszym okresie cieszyć sie z dokonanego wyboru. Dotyczyć to będzie głownie tego rodzaju uroczystości, które wymagają od pary młodej szybkiej organizacji. Umiejętne podjęcie właściwej decyzji nie będzie w tym przypadku rzeczą prostą a wręcz przeciwnie bardzo często jest to jedno z trudniejszych zagadnień, które nas spotyka w trakcie organizacji. Podjęcie jakiejś jednoznacznej decyzji nie ułatwiają nam także różnego typu zdania rodziny czy też naszych przyjaciół na temat muzyki na weselu. Różnorodność oczekiwań potrafi zazwyczaj wprowadzić niemałe zamieszanie i utrudnić podjęcie właściwej decyzji. Sprawdzony dj na wesele to zazwyczaj doskonały wybór zwłaszcza w szczególności, że propozycja profesjonalnie grającego dj-a zawiera a przynajmniej powinna zawierać muzykę w oryginalnym wykonaniu znajdującej się na płycie lub innego rodzaju nośniku dźwięku. Nie bez znaczenia jest również wyjątkowo szeroki repertuar osób zajmujących się w sposób zawodowy przygotowaniem oprawy muzycznej na wesele. My ze swej strony gorąco polecamy - dj na wesele Chojnice Szczecinek

PORADY WESELNE - Jakimi kryteriami należy się kierować przy wyborze zespołu weselnego?

Organizacja wesela to ogromne wyzwanie a także mnóstwo pytań bez odpowiedzi. Zastanawiamy się jak odpowiednio skomponować menu, jaką restauracje wybrać i na jak ułożyć listę gości. Nie mniej ważnym jednak jest wybór odpowiedniego zespołu weselnego. Warto więc dowiedzieć się, jakimi kryteriami przy podejmowaniu ostatecznego wyboru przy wyborze orkiestry weselnej powinniśmy się kierować. Przede wszystkim na samym początku musimy zastanowić się, jakimi środkami na rzecz wynajęcia zespołu dysponujemy. Często zdarza się tak, że musimy liczyć się z każdym groszem, wobec czego mamy nieco mniejsze pole do popisu. Oczywiście nie oznacza to, że posiadając mniej zasobny portfel, będziemy zmuszeni do wynajęcia gorszego zespołu weselnego. Nic z tych rzeczy, po prostu może on być jedynie nieco mniej liczny. Kolejną ważną sprawą przy wybieraniu kapeli, jest jej repertuar. Każda grupa muzyczna ma przygotowaną co najmniej jedną wersję tego specyficznego „muzycznego rozkładu jazdy”, warto więc byłoby się z nim zapoznać. Jeżeli chcemy, możemy coś zasugerować w zakresie piosenek. Prawdą jest to, że najlepszym jest taki zespół, przy którym dobrze bawią się goście. Wobec czego jednym z kryteriów wyboru mogą być opinie naszych znajomych. Przynajmniej o tych kilku rzeczach warto pamiętać, zanim zatrudnimy konkretnych muzyków, wszakże to od zespołu weselnego zależy nastrój całego naszego przyjęcia weselnego.
Kreator stron - łatwe tworzenie stron WWW