Zespół Muzyczny na Wesele - TRANS - orkiestra weselna

Orkiestra weselna na studniówkę, zabawę, rocznicę ślubu, bal karnawałowy, gimnazjalny, urodziny, osiemnastkę, połowinki, imprezę firmową, intergacyjną, rodzinną, okolicznościową, bankiet, prywatkę, przyjęcie, wesele

KONTAKT
tel: 602 802 460
e.mail: transmajer@gmail.com

Fotografia ślubna i weselna

Podczas planowania ślubu i wesela należy pamiętać o bardzo wielu kwestiach. Jedną z najważniejszych jest odpowiednie uwiecznienie tego podniosłego wydarzenia. Żyjemy w czasach,w których technika rozwija się w ogromnym tempie, w związku z czym możemy się zastanawiać jak podejść do fotografii ślubnej i weselnej. Czy faktycznie jest ona dobrym wyjściem,czy lepiej będzie skorzystać z nowych metod rejestracji obrazu. Współczesne lustrzanki dają nam duże możliwości i bez problemów dzięki nim można stworzyć filmy wysokiej jakości. Jednak czy to będzie strzał w dziesiątkę?Czy nie lepiej zdać się na tradycyjne i bardziej stylowe rozwiązania?

Urok fotografii

W odróżnieniu od typowych nagrań video,zdjęcia mają nieco inny klimat,ponieważ można na nich zatrzymać chwilę,sekundę z naszego życia. Dlatego tez tej opcji nie należy pomijać przy organizowaniu ślubu i wesela. Coraz więcej dużych zakładów fotograficznych a czasem nawet te nieco mniejsze oferują nie tylko wykonywanie typowych albumów ze zdjęciami,ale również produkty bardziej przypominające książki pamiątkowe. Będą one nie tylko wspaniałym zapisem ślubu i wesela,ale również doskonałym prezentem dla członków naszej rodziny. Zdjęcia tam umieszczane podlegają odpowiedniej obróbce a dodatkowo możemy wybrać takie,które najbardziej nam się podobają.

Gdzie na zdjęcia plenerowe?

Ostatnimi czasy wręcz obowiązkowym punktem programu wykonywania fotografii weselnych są zdjęcia plenerowe. Jeżeli pozwalają na to warunki wykonuje się je w trakcie wesela,jeśli nie ma takiej możliwości sesję plenerową przeprowadza się kilka dni później. Kiedyś zastępowały ją zdjęcia w studio fotograficznym,ale bez wątpienia ta bardziej współczesna opcja jest ciekawsza. Gdzie można zrobić tego typu fotografie? Możliwości w tym zakresie jest bardzo dużo. Przede wszystkim zanim zdecydujemy się na sesję daleko od miejsca zamieszkania,rozejrzyjmy się w najbliższej okolicy. W naszym kraju pięknych widoków nie trzeba długo szukać,a kwitnące drzewa, kwieciste łąki,okoliczny las czy też pola kołyszących się zbóż stanowią wyjątkowo interesującą scenerię. Wiele par młodych decyduje się na wykonywanie zdjęć nad jeziorami,w terenach górzystych a nawet w przypadku województwa śląskiego na Pustyni Błędowskiej. Tutaj absolutnie wszystko zależy od naszej fantazji. Pewnym natomiast jest to,że dobry fotograf zrobi świetne zdjęcie nawet w mało ciekawych okolicznościach.

Jak znaleźć dobrego fotografa?

W tym przypadku sprawa nie jest zbyt trudna. W zasadzie w każdym zakładzie fotograficznym znajdziemy liczne prace poszczególnych fotografów i na tym bazując możemy wybrać odpowiedniego fachowca. Oczywiście możemy go również podpytać jakie ma pomysły na fotografowanie naszego ślubu i wesela. Bardzo często zarówno operatorzy kamer jak i fotografowie proszą młodą parę o zdjęcia z dzieciństwa a także ze wspólnych wyjazdów narzeczeństwa. Są one dodawane właśnie do książek pamiątkowych. Jest to nader ciekawe rozwiązanie i pozwala z wielkim sentymentem przypomnieć sobie ciekawe wydarzenia z naszej przeszłości. Pamiętajmy także o tym,że w sezonie weselnym czyli średnio od początku maja do końca września, fotografowie mają sporo pracy. W związku z tym należy odpowiednio wcześnie postarać się o zamówienie ich usługi na nasz najważniejszy dzień w życiu.

Fotografia jest doskonałym zapisem istotnych sytuacji w tym oczywiście ślubu i wesela. Fotograf na ślub i wesele potrafi w doskonały sposób uwiecznić klimat i charakter tego jakże doniosłego wydarzenia. Coraz częściej możemy też spotkać się z fotografiami stylizowanymi,na których małżonkowie odtwarzają pewnie sceny,przy czym używa się wówczas wielu interesujących rekwizytów. Możemy spotkać z panną młodą strzelającą do swojego wybranka,lub też młodą parę jeżdżącą konno. Nie ma w tej kwestii praktycznie żadnych ograniczeń,bo można spotkać się nawet z fotografami,na których pojawia się np. sprzęt wojskowy. Im bardziej fantazyjne zdjęcia w taki sposób powstaną,tym mile potem będzie się wspominać konkretne sytuacje. Ponadto pojawiają się ślubne obrazy portretowe,przypominające te,które robili nasi dziadkowie i następnie zawieszali nad ślubnym łożem. Jest to zarazem doskonałe uwiecznienie zawarcia związku małżeńskiego jak również cudowne nawiązanie do naszej tradycji. Nie rezygnujmy więc z zatrudniania fotografa na wesele,bo zdjęcia mimo iż uważane w niektórych kulturach za „złodziei duszy”,najlepiej przywołają wspomnienia i sprawią,że nie jedna łza spłynie po naszym policzku.

Fotograf na ślub Kołobrzeg i sesje zdjęciowe.

Planując ślub, większość par chciałaby mieć pamiątkę z wesela. Niewątpliwie obok muzyki, czyli wynajmu dobrze grającego zespołu weselnego, do pięknych pamiątek należą zdjęcia ślubne, bądzi video. Tak więc sporo par młodych decyduje się na profesjonalną sesję ślubną wykonaną przez profesjonalnego fotografa. Oczywiście wiążę się to z dodatkowymi kosztami, ale z racji tego, że pamiątka będzie piękna, warto w nią zainwestować. Często takie sesje młodej pary robi się w trakcie trwania wesela, co według mnie nie jest dobrym pomysłem, ponieważ musimy opuścić gości, a dodatkowo jest to również spory stres i po takiej sesji możemy być zmęczeni, a gdzie tu jeszcze zabawa do rana. Najlepiej jest umówić się z fotografem jakieś 2-3 dni po weselu, kiedy już będziemy wypoczęci. Wiele par bierze ślub w okresie letnim, wówczas świetnym pomysłem byłyby zdjęcia np. w morzu. Fotograf Kołobrzeg na pewno z chęcią zabierze nas na plażę. Urokliwym tematem na sesje zdjęciowe jest peron, gdzie Panna młoda idzie z walizką i parasolką i tym podobne. Warto czasem podsunąć nasze pomysły na sesje fotografowi ślubnemu. Pomysły zależą przede wszystkim od miejsca gdzie się pobieramy, może w pobliżu jest gdzieś jakiś piękny stary zamek, w którym nowożeńcy poczują się jak król i królowa. Różnego rodzaju altany,mosty, może dorożka? Panna młoda może łapać stopa (udając, że ucieka od męża). Takie sesje zależą również, od charakteru pary,która bierze w niej udział. Jeśli nasi nowożeńcy interesują się na przykład koszykówką, możemy zrobić im zdjęcia jak "grają" w kosza na boisku. Warto również porozmawiać z fotografem na ten temat, a z pewnością zaproponuje wam coś ciekawego. Fotografia ślubna jest wspaniałą okazją do wyrażania siebie, pokazywania pomysłów, uczucia i zainteresowań. Dobry fotograf na ślub Kołobrzeg to kreatywne podejście do robienia zdjęć. Zarówno w plenerze jak i na sali weselnej. Postarajmy się zatem, by nasz fotograf na ślub Kołobrzeg, okazał się artystą z pomysłem, refleksem i dobrym sprzętem.
Idealny fotograf na ślub i wesele Kołobrzeg.
Nie oszukujmy się, ideałów chyba niestety nie ma. No ale poszukując fotografa musimy oczywiście zwrócić uwagę na kilka rzeczy aby znaleźć tego najlepszego. Oferta - co fotograf konkretnie nam oferuje. Zakres godzin pracy, gdzie będzie robił zdjęcia (czy na przykład również w domu podczas przygotowań jak i zarówno w kościele i na sali, oprócz tego czy w grę wchodzą zdjęcia pary tak zwane w "plenerze" po weselu czy nawet w trakcie). 
Pomysły na sesje zdjęciowe - nie może być tak, że na przykład nasi znajomi korzystali z usług tego samego fotografa i mieli oni identyczne zdjęcia, w takich samych miejscach, takich samych pozach i tym podobne. Co przydarzyło się mojej znajomej, wynajęła na swój ślub fotografa, z którego usług korzystał wcześniej jej brat i okazało się, że zdjęcia były robione w tych samych miejscach. To samo dotyczy zespołów weselnych i repertuaru. Kolejna impreza przy tym samym zespole może okazać się nieciekawa. Ten sam repertuar, identyczne zabawy i prowadzenie. Fotograf powinien mieć oryginalne pomysły, oczywiście motywy mogą się powtarzać, ale nie powinno być, tak, że zdjęcia są identyczne jak zdjęcia innych par. Fotograf na ślub Kołobrzeg powinien się również określić czy będzie pracował sam czy może pracuje w jakimś zespole i czy wówczas koszty wzrosną. Czy możemy wynająć tylko jego ponieważ na przykład nie stać nas lub nie potrzebujemy aż dwóch fotografów. Czy zajmuje się tylko i wyłącznie fotografią czy w swej usłudze oferuje również filmowanie w jakiej cenie i jak zmontuje później film DVD czy Bluray. Czy istnieje na przykład możliwość dojazdu jeśli planujemy ślub gdzieś poza miejscem zamieszkania oraz o ile wówczas wzrosną koszty usługi. Oraz czy fotograf Kołobrzeg sam załatwia kwestię noclegu czy wy wszystko rezerwujecie.

FOTOGRAF NA ŚLUB I WESELE - KOŁOBRZEG

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ O WYBORZE MUZYKI WESELNEJ
CIEKAWE LINKI
Fotograf na ślub Kołobrzeg.
Kreator stron - łatwe tworzenie stron WWW