Zespół Muzyczny na Wesele - TRANS - orkiestra weselna

Orkiestra weselna na studniówkę, zabawę, rocznicę ślubu, bal karnawałowy, gimnazjalny, urodziny, osiemnastkę, połowinki, imprezę firmową, intergacyjną, rodzinną, okolicznościową, bankiet, prywatkę, przyjęcie, wesele

KONTAKT
tel: 602 802 460
e.mail: transmajer@gmail.com

Blog

Wybieramy muzykę!

2013-12-30 23:43:19, komentarzy: 0

Zespół muzyczny na weselu uważany jest za podstawę każdej takiej imprezy. Chcemy być całkowicie spokojni. Ja chcę mieć pewność że nasza impreza będzie w pełni udana a goście będą bawić się wyjątkowo. Musimy zatem dokonać właściwego wyboru i wybrać odpowiednią orkiestrę weselną.

Śledząc obecny rynek zespołów weselnych widzimy mnogość ofert, ogłoszeń stron internetowych proponujących swoje usługi. Kapele te grają na przeróżnych uroczystościach. Są to imprezy rodzaju wesela, urodziny, rocznice, studniówki, połowinki czy inne wydarzenia. Jest to wyraźnie szeroki zakres proponowanych usług, ale cel powinien być tylko jeden - zapewnić jak najlepszą rozrywkę, zabawę. Konkurencja jak widać jest spora, jak wszędzie.
Należy jednak niezwykle dokładnie przeanalizować każdą z tych ofert, dokonać porównania i rozeznania pośród wielu zespołów weselnych. Orkiestry grające na weselach są do siebie jakimś stopniu podobne, ale jednak różne. Proponują różny rodzaj grania, różnych wokalistów, instrumentarium, różnorodne style i gatunki, repertuar. Jadne grają na żywo inne wykorzystują gotowe podkłady, bądź playbacki oraz odmienny sposób prowadzenia uroczystości weselnej. Istotne jest, by kapela nie tylko grała ale również potrafiła zapewnić szeroko pojętą rozrywkę i pozytywne przeżycia. Prowadzący zabawy weselne doskonale integrujące gości, jak również konkursy. Punkty te połączenie z dobrym prowadzeniem całej imprezy powodują luźną i wesołą atmosferę wszystkich zgromadzonych gości. Stojąc przed decyzją o wyborze odpowiedniego zespołu weselnego warto zapytać rodzinę czy znajomych, którzy bywali na weselach lub organizowali, o zdanie i ewentualny polecenie właściwej orkiestry. Przychylność ich i udzielenie nam odpowiedniej rady w tym temacie, rozeznanie, to bez wątpienia dobry pomysł, a dla nas pewność że dokonujemy właściwego wyboru i na naszym weselu zagra dobry zespół muzyczny. Wybierając orkiestrę weselną należy zawsze pamiętać, by odpowiednio wcześniej zarezerwować termin. Renomowane weselne zespoły często mają terminy zarezerwowane na rok wcześniej.

Narzeczeństwo jest pięknym etapem w życiu zakochanych par. Zazwyczaj wtedy następuje wyznaczenie daty ślubu i rozpoczynają się przygotowania do wesela. Jest tego trochę, ale wszystko powoli da się opanować. Jest jednak kilka najważniejszych rzeczy od których trzeba zacząć np. wybór sali, kamerzysty, fotografa oraz  przede wszystkim zespołu weselnego. Należy się do tego zabrać na spokojnie,gdyż to właśnie kapela weselna tworzy najważniejszą otoczkę wesela jaka jest oprawa muzyczna.

Osoby szukające zespołu weselnego mogą zacząć zbierać informacje czy też namiary na zespoły weselne znacznie wcześniej. Jeśli jest się na jakiejś imprezie i spodobał się zespół weselny to warto wziąć od nich namiary. Później taka wizytówka może zaoszczędzić wielu godzin poszukiwań zespołu weselnego, który można spożytkować np. na szukaniu cukierni i tortu weselnego.

Zespół weselny powinien być dobrany tak, aby spełnić potrafił upodobania muzyczne Młodej Pary oraz gości. Nie od dziś mówi się że wesele jest dla młodych, jednak tak naprawdę organizowane jest pod gości. Zespół weselny specjalnie dla Młodej Pary gra pierwszą piosenkę, którą rozpoczyna się wesele oraz ostatnią z reguły na zakończenie płyty, która pozostaje na pamiątkę tego wydarzenia. Resztę wykonywanych utworów zespół weselny powinien kierować do gości. To do zadań kapeli weselnej należy rozbawienie całej sali, zaproszenie ich do tańca a nie tylko do siedzenia. Idealny zespół weselny potrafi odnaleźć się w każdym towarzystwie i jeśli zobaczy że utwory, które grają nie cieszą się zbyt dużym zachwytem to szybko powinni zagrać coś innego i odrzucić wcześniej przygotowane utworu. Nie znaczy to że każdy zespół muzyczny tak zrobi, niektóre wychodzą z założenia że to nie ich wina, lecz uczestników imprezy. Wiadomo że takiego zespołu nikt nikomu nie poleci, lepiej omijać je szerokim łukiem.

Kategorie wpisu: zespol
« powrót

Dodaj nowy komentarz

Kreator stron - łatwe tworzenie stron WWW