Zespół Muzyczny na Wesele - TRANS - orkiestra weselna

Orkiestra weselna na studniówkę, zabawę, rocznicę ślubu, bal karnawałowy, gimnazjalny, urodziny, osiemnastkę, połowinki, imprezę firmową, intergacyjną, rodzinną, okolicznościową, bankiet, prywatkę, przyjęcie, wesele

KONTAKT
tel: 602 802 460
e.mail: transmajer@gmail.com

Blog

Muzyka na weselu, pierwszy taniec Pary Młodej

2014-08-27 22:05:21, komentarzy: 0

Oprawa muzyczna to jedna z ważniejszych kwestii poruszanych w trakcie przygotowań do ślubu. Należy zadbać o to, aby nasi goście świetnie bawili się przez całą noc, aż do białego rana. Ale żeby tak było, Para Młoda powinna wynająć zespół muzyczny. Ktoś w końcu musi zabawiać gości. Dobry repertuar to połowa sukcesu. Wtedy nogi same będą się rwały do tańca. Jeśli małżonkowie mają problem z wyborem najlepszych muzyków, mogą zajrzeć na strony internetowe. Znajdą tam wiele reklamujących się zespołów. Najlepiej wybrać doświadczonych profesjonalistów. Ułatwieniem dla Pary jest łatwy kontakt z zespołem. Dzięki temu można uzgodnić z nim przebieg uroczystości, aby nie było żadnych niedomówień. Omawiając repertuar powinniśmy skupić się na każdym rodzaju muzyki, ponieważ każdy z gości może mieć inny gust muzyczny. Nie powinno w nim zabraknąć najbardziej znanych utworów, które zawsze goszczą na parkietach. 


 

Dla Młodej Pary bardzo ważny jest pierwszy taniec. Chwila, podczas której małżeństwo bez słów wyznaje sobie miłość. To właśnie on rozpoczyna zabawę na weselu, po przywitaniu gości i wzniesieniu toastu. Jest tradycyjnym i niezbędnym elementem weselnego scenariusza. Dlatego coraz więcej par przykłada do tego sporo uwagi. Warto do niego wybrać piosenkę, która kojarzy im się z miłością, ich pierwszym spotkaniem bądź pierwszą randką. To sprawi, że ta chwila będzie dla nich jeszcze bardziej magiczna i wspominana do końca życia. Kiedy Państwo Młodzi nie mają jednak na nią pomysłów, z pewnością będą mogli liczyć na porady wynajętego zespołu bądź orkiestry. Muzycy znają mnóstwo takich piosenek i pomogą rozpocząć zabawę na parkiecie. Para Młoda będzie się lepiej czuła przy rytmicznej piosence. Dużo osób decyduje się na „Zabiorę Cię właśnie tam”, „Zawsze tam gdzie Ty”, „Windą do nieba”, „Bo jesteś Ty”, Wielka miłość” lub wszystkim znane piosenki angielskie: „My heart will go on”, „I will always love you”. Należy pamiętać o tym, że piosenka nie powinna przekraczać 3 minut. Jeśli jednak Para chce wydłużyć jej czas, mogą poprosić, aby pod koniec muzycy zaprosili innych gości do tańca. Coraz częściej zdarza się, że para bierze przed ślubem kilka lekcji tańca, aby obyć się z krokami, czuć się swobodniej na parkiecie, a nawet przećwiczyć wejście na parkiet. Szkoły tańca oferują specjalne kursy na takie okazje. Małżeństwa stawiają na walc wiedeński,walc angielski, bądź rumbę. To właśnie w tych tańcach kobieta płynnie i delikatnie porusza się w ramionach swojego mężczyzny i wygląda niczym prawdziwa księżniczka. Podczas tych kilku minut na Parze Młodej będą skierowane wszystkie spojrzenia i niezależnie od tego jak będą się poruszać i przy jakiej muzyce, i tak będą gwiazdami wieczoru.


 

Kolejną ważną piosenką jest podziękowanie dla rodziców. Podczas tej chwili najczęściej rozbrzmiewa utwór „Cudownych rodziców mam” z repertuaru Urszuli Sipińskiej.

 

W czasie oczepin grane są przeważnie stare przyśpiewki weselne i oczepinowe, które charakteryzują humorystyczne, czasami nieco sprośne teksty. To właśnie one rozbawiają wszystkich gości i zachęcają do wspólnych tańców na parkiecie.

 

Warto wspomnieć też o przyśpiewkach weselnych takich jak Gorzka wódka lub śpiewana przez orkiestrę, kiedy ta chce zejść na przerwę. A teraz idziemy na jednego…


 

Ciekawym pomysłem na umilenie uroczystości może być wykonanie piosenki dla swojego partnera, a następnie porwanie go do tańca razem z innymi gośćmi. 


 

Nowością na weselnych parkietach jest obecność DJ`a. Połączenie jego występu razem z zaproszonym zespołem może stworzyć niesamowitą dawkę pozytywnej energii. Jest to ciekawa propozycja dla otwartych i nowoczesnych par. Gwarantuje to znaczne poszerzenie repertuaru. Tylko teraz powstaje pytanie: Co lepsze? DJ czy zespół weselny? Wszystko zależy od naszego budżetu i naszych preferencji. Oba rozwiązania mają swoje plusy i minusy. Podstawowa różnica polega na odtwarzaniu utworów. Zespół gra wszystkie piosenki na żywo, a DJ ma zazwyczaj wszystkie nagrane na płytach lub komputerze. To zależy od sprzętu jakim dysponuje. Kiedy wynajmujemy małą salę, możemy zastanowić się nad DJ, gdyż zajmuje on mniejszą przestrzeń. Tak samo jak w przypadku orkiestry, można zamówić u niego specjalne utwory z dedykacją. Na pewno dodatkowo umili gościom czas różnymi konkursami. Jednak niektórzy mają sentyment do grających na żywo zespołów weselnych. Zaletą jest możliwość poproszenia ich o zagranie również podczas ceremonii ślubnej lub po wyjściu z kościoła. Warto przed wynajęciem, zapoznać się z dostępnym demo lub zobaczyć zespół lub DJ`a podczas występu, aby mieć pewność, że podjęliśmy dobrą decyzję. Należy tez sporządzić dobrą umowę, aby uniknąć nieporozumień i móc bawić się do białego rana.

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Kreator stron - łatwe tworzenie stron WWW