Zespół Muzyczny na Wesele - TRANS - orkiestra weselna

Orkiestra weselna na studniówkę, zabawę, rocznicę ślubu, bal karnawałowy, gimnazjalny, urodziny, osiemnastkę, połowinki, imprezę firmową, intergacyjną, rodzinną, okolicznościową, bankiet, prywatkę, przyjęcie, wesele

KONTAKT
tel: 602 802 460
e.mail: transmajer@gmail.com

Blog

Beethoven Berlioz Barber Bach Albinoni

2016-02-21 13:38:03, komentarzy: 0

John Adams

15 lutego 1947 - Nowoczesne

Był w Ameryce, John Adams, urodziła urodziła się 15 lutego 1947 roku w Massachusetts. Miał wielki wpływ jako dziecko sceny muzycznej Nowego Angielski i dorastał grając na klarnecie dalej. Zdobył dwa tytuły muzyki na Harvardzie w 1970 roku. Po przeczytaniu książki Milczenie John Cage zaczął skład dabbling w muzyce elektronicznej. Dziś, jego styl jest często elektroniczny i "minimalistyczny" lub "post-minimalistyczny" przez wielu rzadkich oprzyrządowaniem i dużo powtórzeń. Dwa z jego najbardziej znanych prac jest kilka minut jazdy na szybkich maszynach (1986) i wędrówkę dusz (2002), dla których w dniu 9/11 stracony razem.

 

 Isaac Albéniz

29.05.1860 - 05.18.1909 Na koniec Romantyzmu

Urodził się w Hiszpanii Isaac Albéniz był jednym z wielkich kompozytorów narodowej Hiszpanii. Był cudownym dzieckiem, który swój pierwszy fortepian publiczna była w wieku 4. W młodości studiował w Konserwatorium w Madrycie w 1879 roku zdobył pierwszą nagrodę w Brukseli Konserwatorium.Franz Liszt był jednym z jego nauczycieli. Albéniz podróżował, żyjących w różnych czasach w Londynie i Paryżu, gdzie uczył, skomponowana i wykonana. On jest najbardziej znany ze swojej muzyki fortepianowej, w tym Iberia, pakiet 12-impresjonistycznym rozdział opisuje miejsca i tańców hiszpańskich. Od Albéniz chciał stworzyć autentyczną muzykę klasyczną dla jego kraju, Iberia obejmuje tradycyjne ludowe melodie i rytmy. Urodził się w 1909 roku ukończył krótko przed śmiercią i pozostaje ulubionym z dzisiejszej publiczności.

 

Tomaso Albinoni

08 czerwca 1671 - 17 stycznia 1751 Barok

Urodzony we Włoszech, niewiele wiadomo o życiu osobistym Tomaso Albinoni.Urodził do 8 czerwca 1671 w Wenecji. Był to pierwszy znany włoski kompozytor obój jako instrumentu solowego koncertu oferowania 1715 Johann Sebastian Bach motywy z dzieł Albinoni w dwóch stawach, które pisał. Jego najsłynniejszym dziełem, Adagio g-moll, jest nadal rejestrowane, w tym zapewnienie Jima Morrisona i The Doors. Albinoni zmarł w 1751st

 

Johann Sebastian Bach

21 marca 1685 - 28 lipca 1750 Barok

Niemiecko-ur Johann Sebastian Bach urodził się w Eisenach w Niemczech, gdzie jego ojciec był muzykiem miasta. Bach pochodził z długiej linii kompozytorów - ponad 300 lat warto Bacha wszystko działało jako profesjonalny muzyk. W tym czasie Jan był 10, a jego rodzice zmarli, więc dorastał przez jego starszego brata, który był organistą kościoła. Johann stał się bardzo dobrym organistą, too.Johann Sebastian Bach były trzy główne zadania w jego życiu: najpierw pracował dla księcia, a potem książę, a ostatecznie został dyrektorem muzyki Tomasza w Lipsku, a szkoła Niemcy.Mimo że jego praca w Lipsku utrzymuje on zajęty w swoim czasie wolnym, Bach prowadził grupę muzyków, którzy pobrali do wykonywania razem w pobliskiej kawiarni. Przez całe życie, ludzie Bacha traktowane jako zwykły muzyków pracujących. Nikt tak naprawdę nie wiedział zbyt wiele o jego muzyce, 100 lat po jego śmierci, niż jakikolwiek inny kompozytor Feliks Mendelssohn prowadzone wykonania Bacha St. Matthew Passion. Bach jest obecnie uważany za jeden z największych geniuszy w historii muzyki widział. Pisał wszystkie rodzaje muzyki - organy i inne instrumenty klawiszowe, orkiestr, chórów i koncerty w różnych formacjach.

 

Samuel Barber

09 marzec 1910 - 23 stycznia 1981, Modern Times

Urodzony w Ameryce, Samuel Barber urodził się w Pensylwanii w dniu 9 marca 1910. Jego rodziną i dalsza rodzina byli bardzo muzyczny i fryzjer rozpoczął w wieku 7 lat komponować w wieku 14 lat wstąpił do Curtis Institute w Filadelfii fortepianu, śpiewu i kompozycji studium. Służył w Army Air Corps podczas II wojny światowej, gdzie został na zlecenie Symphony poświęconej Sił Powietrznych w 1943 napisać Widocznie fryzjer zniszczył wszystkie części rezultacie w 1964 roku, cieszył Barber wokalną komponowania i użył swojego własnego głosu w kilku części. Jego opera Vanessa (1958) Pulitzera.Wśród wygrał jego dzieł orkiestrowych Adagio na smyczki (1938), Koncert skrzypcowy (1939) oraz Uwertura do Szkoły Scandal (1931). Zmarł w 1981 roku w Nowym Jorku.

 

Bela Bartók

25.03.1881 - 26.09.1945 Modern Times

Urodzony na Węgrzech Beli Bartoka urodził się na Węgrzech. Zaczął grać na fortepianie w młodym wieku. Najpierw uczył przez matkę; później przyjęta i studiował w prestiżowej Akademii Muzycznej. Bartók był bardzo zainteresowany w muzyce ludowej ojczyzny i Zoltán Kodály, wyjazd przez Węgry i inne kraje sąsiadujące, tysiące starych piosenek.Chciał nagrywania aby skorzystać z tej muzyki, w bardzo naturalny sposób w swoich kompozycjach. Można usłyszeć silne rytmiczne wzory melodii ludowych oraz ich unikalne dźwięki w wielu jego pracach. Jeden z jego najsłynniejszych dzieł jest mikrokosmosem, który składa się z ponad 150 utworów na lekcje gry na fortepianie, oparty na muzyce węgierskiej. W 1940 roku przeniósł się do Stanów Zjednoczonych Bartóka z żoną Hitlera i nazizmu.Osiadł w Nowym Jorku, aby uciec, gdzie wykładał na Uniwersytecie Columbia i komponować dalej. Jego stan zdrowia nigdy nie była dobra, jednak i on miał problemy nieustannie finansowych. Zmarł w 1945 roku muzyka Bartóka nie był bardzo popularny w trakcie jego trwania, ale po jego śmierci stał się jednym z najbardziej znanych kompozytorów 20. wieku.

 

Amy Beach

5.09.1867 - 12.27.1944 Na koniec Romantyzmu

Urodzony Ameryka była Amy Beach znaleźć pierwszy amerykański sukces jako kompozytor. Cheney Amy urodziła się w New Hampshire, i przeniósł się do Bostonu, gdzie był znany jako pianista i kompozytor później. Amy od ucha w wieku czterech lat słyszałem nie można odtwarzać muzykę, zrobili swój pierwszy fortepian w jego głowie. Jej matka nauczyła ją rzeczywiście grać na fortepianie, gdy miała sześć lat, w siódmym dał swój pierwszy publiczny występ. Dr Henry plaża po ślubie, ostrość zwrócił się do komponowania, a jedynie motywy rocznie. Plaża była pierwszym znanym utwory artystyczne, ale potem otrzymał krajową i międzynarodową uwagę na ich większych utworów, w tym symfonii, sonaty na skrzypce i fortepian kwintetu. Wiele jej prac zostały wznowione na scenie koncertowej, a setki.

 

Ludwig van Beethoven

16.12.1770 - 26.03.1827 Klasycyzm

Urodzony w Niemczech, Ludwig van Beethoven urodził się w Bonn w Niemczech. Jego ojciec, który był piosenkarzem, jego pierwszym nauczycielem był. mimo to wciąż tylko chłopcem Po pewnym czasie, Ludwig był podróży artysty, a wkrótce musiał utrzymać rodzinę. We wczesnych latach dwudziestych, Beethoven przeniósł się do Wiednia, gdzie spędził resztę swojego życia. Beethoven był pierwszym kompozytorem, aby zarobić na życie bez pracy do kościoła lub członek szlachty. Po pierwsze, był genialny pianista.Ale stał się znany, gdy miał około 30 lat, Beethoven zaczął drętwieją. Mimo, że nie jest wystarczająco dobry, aby słuchać, grać na pianinie, Beethoven komponował niektóre z jego najlepszą muzykę po tym głuchy Beethoven był jednym z największych geniuszy muzycznych, uznawana jest, którzy kiedykolwiek żyli. To może najlepiej znany ze swoich dziewięciu symfonii, ale także napisał wiele innych rodzajów muzyki kameralnej i muzyki chóralnej, muzyki, fortepian i kwartet smyczkowy i opery.

 

Hector Berlioz

11.12.1803 - 03.08.1869 Romantyzm

Urodził się we Francji, Louis Hector Berlioz nie był cudownym dzieckiem, zaczął poważnie z muzyką, dopóki nie był dorosły, a w przeciwieństwie do większości innych kompozytorów, nigdy nie nauczył się grać na pianinie lub innym instrumencie. Na prośbę ojca, pisał z powrotem w szkole medycznej. Jednak, podczas gdy jest on zainteresowany w Paryżu, zakres badań w operze i zaczął brać lekcje kompozycji. Wściekły ojciec odciął wszelkie wsparcie finansowe. Jednak dzięki ciężkiej pracy, wielu sukcesów i edukacji muzycznej w Konserwatorium Paryskim, Berlioz osiągnie się być ambicje kompozytora. Berlioz wziął orkiestrowy piśmie i jest uważany za stworzenie nowoczesnej orkiestry. Jego idee były bardzo duże; jego Requiem wykorzystuje orkiestrę 190, czterech innych zespołów z mosiądzu i perkusję oraz 210-głosowy chór! Nowy styl kompozycji muzycznej Berlioza doprowadziło bezpośrednio do okresu romantyzmu. Choć pisał kilka ważnych dzieł muzyki Berlioza było lepiej znany w swoim życiu jako krytyk muzyczny, niż jako kompozytor. Prowadził również większość występy swoich prac, odpowiedzialność ta nie ufać komuś innemu.

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Kreator stron - łatwe tworzenie stron WWW